Pompy ciepła

Dostarczamy nowoczesne pompy ciepła do ogrzewania mieszkania, domu, biura lub samej wody użytkowej. Proponowane przez nas urządzenia są niezwykle wydajne i energooszczędne.
WięcejDotacje na termomodernizacje
Wydajne systemy grzewcze

Powietrzne pompy ciepła kompleksowo

Zajmujemy się projektowaniem, dostawą, montażem oraz serwisem powietrznych pomp ciepła. Montujemy i uruchamiamy urządzenia oraz przeszkalamy z ich obsługi.

Projektowanie systemów pomp ciepła

Systemy oparte na sprawdzonych rozwiązaniach m.in. takich firm jak Hitachi.

Sprzedaż i dostawa pomp ciepła

Gwarantujemy fachowe doradztwo, atrakcyjna ofertę, szybką dostawę.

Montaż i serwis

Montujemy i uruchamiamy urządzenia oraz przeszkalamy z ich obsługi.

Porozmawiaj z naszym specjalistą

Poszukujesz wydajnego systemu grzewczego?

Jesteś wrażliwy na ekonomię i ekologię?

Nowoczesne ogrzewanie

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które pobiera energię cieplną wykorzystywaną do ogrzewania pomieszczeń z wody, ziemi lub powietrza. Przy wykorzystaniu energii elektrycznej ciepło pochodzące z naturalnego, odnawialnego źródła, przekształcane jest w energię cieplną w proporcji 1:5. Efekt ten jest uzyskiwany poprzez zwiększenie ciśnienia, dzięki pracy elektrycznego kompresora. Proponujemy rozwiązania, cieszące się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością. POWIETRZNA POMPA CIEPŁA to urządzenie chłodnicze stosowane do celów grzewczych, do działania wykorzystujące zjawisko termodynamiki, czyli szereg znanych zjawisk i przemian fizycznych. Ich funkcjonowanie polega na procesach podobnych do tych, które zachodzą w lodówkach, lecz na wyższych poziomach temperatury. Głowna zaletą to dużo niższe koszty inwestycyjne od gruntowych pomp ciepła przy relatywnie niewiele niższej efektywności i wydajności.

Dotacje na termomodernizacje

Już dziś skorzystaj ze wsparcia z programu Czyste Powietrze, dofinansowanie nawet do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, są to: węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe (węgiel, biomasa), jak i przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Adresatami programu są właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego, lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego i budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Mogą oni wnioskować o dotacje lub pożyczki przeznaczone na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. W zależności od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym beneficjenci programu otrzymają dofinansowanie na pokrycie nawet do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Żródło: http://www.nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/

W najbliższych latach można również skorzystać z ulgi podatkowej.

Kolejną opcją przedmiotowego wsparcia właścicieli domów jednorodzinnych jest obowiązująca od 1 stycznia 2019 roku podatkowa ulga termomodernizacyjna, powołana rozporządzeniem Ministra Inwestycji I Rozwoju z 21 grudnia 2018 r.

Jak tłumaczą eksperci portalu RynekPierwotny.pl ulga termomodernizacyjna stanowi niejako uzupełnienie wariantu subwencji i pozwala na odliczenie od dochodu w ciągu trzech lat do 53 tys. zł, wydatkowanych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego budynku jednorodzinnego. Dedykowana jest podatnikom rozliczającym podatek PIT według skali oraz 19-proc. Podatku liniowego , a także ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Z ulgi termomodernizacyjnej będą mogli skorzystać wszyscy podatnicy, a więc i ci będący jednocześnie beneficjentami bezzwrotnych dotacji. Jednak jej dobrodziejstwo najbardziej finansowo odczują właściciele domów jednorodzinnych o wyższych dochodach, czyli tych powyżej 1,6 tys. zł na osobę. Z kolei dla gospodarstw domowych z dochodem powyżej 125,5 tys. zł, ulga termomodernizacyjna będzie jedynym dostępnym wariantem pomocy państwa w ramach programu „Czyste powietrze”.

Program realizowany będzie w latach 2018-2029, przy czym podpisywanie umów o dofinansowanie zakończy się 31.12.2027 r., zaś wydatkowanie środków potrwa do 30.09.2029 r.

Terminy, sposób składania i rozpatrywania wniosków są określone w regulaminie naboru lub ogłoszeniu o naborze, które jest zamieszczone na stronie internetowej NFOŚiGW (www.nfosigw.gov.pl) oraz stronie internetowej właściwego terytorialnie WFOŚiGW.

Wydajność

Wysoki współczynnik COP (nawet do 5.25), praca urządzeń nawet do – 25ºC.

Ekologia

Pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym, w miejscu jej eksploatacji nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego.

Bez odwiertów

Montaż bez odwiertów, dzięki czemu nie musimy przekopywać ogrodu a nakład inwestycyjny jest dużo niższy w porównaniu do pomp gruntowych, dodatkowo nie potrzebujemy obszernej przestrzeni pod instalacje kolektora gruntowego.

Bezpieczeństwo

Pompy ciepła są najbezpieczniejszym sposobem ogrzewania obiektu.

Energooszczędność

Pod względem efektywności energetycznej mieszczą się w klasie nawet A+++.

Wygoda użytkowania

Odpowiednio dobrana do powierzchni i kubatury obiektu pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa.

OFERUJEMY DARMOWĄ WYCENĘ

Naszym Klientom oferujemy darmową wycenę montażu pomp ciepła oraz dobór odpowiedniego urządzenia. Wystarczy jeden telefon, aby poznać szczegóły tej specjalnej oferty.

NASI SPECJALIŚCI

Łukasz Dmoch

Specjalista ds. klimatyzacji i pomp ciepła

Tel: +48 510 325 518
Email: l.dmoch@klimatomat.pl

Informacje kontaktowe

Działamy na terenie województwa mazowieckiego

Warszawa i okolice, Wyszków, Płońsk, Sochaczew, Pruszków, Piaseczno, Mińsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Siedlce.

 

Zadaj nam pytanie. Oddzwonimy.
Kontakt